ZAPRASZAMY- RESZEL 17 LIPCA 2021 GODZ. 18:00 SALA WIDOWISKOWA MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY W RESZLU- WSTĘP WOLNY Cracow Golden Quintet tworzą absolwenci polskich Akademii Muzycznych – soliści, członkowie orkiestr symfonicznych i rozmaitych grup kameralnych:
Natalia Jarząbek – flet
Damian Świst – obój
Tomasz Sowa – klarnet
Małgorzata Wygoda – fagot
Konrad Gołda – waltornia
Kwintet ma w swoim repertuarze utwory muzyki zarówno klasycznej, jak i rozrywkowej — od epoki klasycyzmu po muzykę współczesną. Poza interpretacjami utworów m.in. Wolfganga Amadeusza Mozarta, Carla Nielsena, Jacques’a Iberta, Samuela Barbera i Györgyego Ligetiego zespół specjalizuje się w wykonawstwie i promocji muzyki polskiej. Ten repertuar, opracowany i przygotowany z myślą o Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie, obejmuje kompozycje m.in. Grażyny Bacewicz, Wojciecha Kilara, Michała Spisaka oraz Tadeusza Szeligowskiego, i jest stale poszerzany — zwłaszcza o utwory zapomniane, rzadko prezentowane na estradach. Ponadto Cracow Golden Quintet bierze udział
w prawykonaniach oraz nagraniach utworów z XX i XXI wieku.
Zespół doceniano zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej, czego potwierdzeniem jest szereg nagród:
– Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie (2019) – II Nagroda
– Rome International Chamber Music Competition w ramach Rome Chamber Music Festival (2016) – I Nagroda
– Madrit Music International Music Competition (2016) – I Nagroda
– International Music Competition w Londynie (2015) – I Nagroda
– Międzynarodowy Konkurs Zespołów Kameralnych w Jaworze (2015) – I Nagroda
– International Competiton „Davorin Jenko” w Belgradzie (2015) – I Nagroda
Cracow Golden Quintet zapraszano wielokrotnie na międzynarodowe festiwale muzyczne, takie jak: Alexander Arutiunian International Wind Festival w Armenii, Crusell Music Festival w Finlandii, isa FESTIVAL w Austrii, Międzynarodowy Festiwal „Młodzi Artyści w Krakowie”, Międzynarodowy Przemyski Festiwal „Salezjańskie Lato” — a także do prestiżowych sal koncertowych: Accademia di Santa Cecilia w Rzymie, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Filharmonia Narodowa, Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego, Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, Zamek Królewski na Wawelu.
Zespół współpracuje z wytwórnią DUX, a także z austriackim ORF. W 2020 roku, nakładem wydawnictwa DUX, ukazała się debiutancka płyta zespołu z muzyką polską która została nominowana do nagród fonograficznych FRYDERYKI 2021 w kategorii Album Roku Muzyka Kameralna.
“Cracow Golden Quintet to spektakularna grupa profesjonalnych muzyków-wirtuozów, którzy stworzyli magicznie intymną więź muzycznego zrozumienia”

 431 wszystkie odwiedziny,  1 dzisiejsi goście