,,Rodzina – tu wszystko się zaczyna”, pod takim hasłem , w reszelskim amfiteatrze odbył się festyn rodzinny z okazji Dni Rodziny. W realizację przedsięwzięcia, nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Reszla – Marek Janiszewski włączyły się jednostki organizacyjne Gminy oraz instytucje, w tym MOK Reszek oraz organizacje pozarządowe działające na terenie miasta.

W części artystycznej festynu wystąpiły, dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy naszej gminy. Jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi wykonawcy – dzieci z Niepublicznego Przedszkola ,,Słoneczko”. Tuż po nich na scenę wkroczyli ,,Mali Reszelanie” – dziecięcy zespół folklorystyczny i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 Tego dnia wystąpił jeszcze działający przy MOPS Reszel, Klub Seniora ,,Zielonego Parku”, pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy Stowarzyszenie ECWS ,,Helper” oraz Studio Wokalne i zespół ,,Zgrana Paka” działające w MOK Reszel.
Z myślą o najmłodszych uczestnikach rodzinnego festynu, część placu plenerowego zamieniła się w plac zabaw, na którym stanęła trampolina i dmuchane zjeżdżalnie. Były też stoiska z watą cukrową i zabawkami oraz kącik przygotowany przez MBP, gdzie dzieci przekonały się, że makulatura jest doskonałym materiałem do zabawy. Były również balony modelowane zgodnie z życzeniem dziecka (kwiatki, pieski itp.) i malowanie twarzy, a nawet prezentacja policyjnego wozu.
Nieodłącznym elementem większości plenerowych imprez jest reszelska grochówka. Tym razem również nie obyło się bez tradycyjnej zupy, którą przygotowała Szkoła Podstawowa Nr 3. Chętnych do jej skosztowania nie brakowało.

Galeria foto:

 1,383 wszystkie odwiedziny,  1 dzisiejsi goście