Za nami  ferie  zimowe  jakie dla dzieci i młodzieży zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalno -Oświatowe  Re-Akcja w Reszlu. Zajęcia były organizowane w ramach projektu „Kulturalne ferie – 2016 – Bez używek”w formie powierzonego zadania publicznego przez Burmistrza Reszla. Tym razem przygotowaliśmy zajęcia na które było zapotrzebowanie czyli; warsztaty wokalne, które poprowadził nam Pan Adam Kowalski – muzyk,organista,nauczyciel.

– Zajęcia „Tęczowe Animacje” prowadzone były przez Fundacje Inicjatyw Pozytywnych Pozytyw Art z siedzibą w Rynie, która na  na zajęciach w Reszlu zrealizowała cykl zajęć animacyjnych:- Zabawy integrująco-poznawcze, muzyczno – ruchowe przy użyciu chusty Klanza oraz tunelu animacyjnego;

– Kreatywne zabawy

– Balonowe Zoo – (skręcanie balonów). Każde dziecko skręconego balonika zabrało z sobą do domu.

– Warsztaty Facepainting (malowanie twarzy).

Zajęcia prowadziły  animatorki w bajkowych strojach .W zabawy włączali  się też dorośli,którzy przyszli na zajęcia ze swoimi najmłodszymi pociechami. Jedna z mam  nawet ufundowała wszystkim dzieciom słodki poczęstunek w postaci cukierków za co dziękujemy.

Kolejną propozycją były warsztaty krawieckie. Przez pięć dni spotykaliśmy się na zajęciach  w Domu Środowiskowym „Helper” w Reszlu  na których tworzyliśmy różne rzeczy. Frajda była ogromna . Z braku zajęć technicznych w szkołach gdzie kiedyś uczono posługiwania się narzędziami takimi jak nożyce krawieckie,centymetr czy nawet nitka i igła. Teraz wiele dzieci nie ma pojęcia o takich rzeczach jak przyszycie guzika ,zszycie czegoś. Tu mogliśmy się nauczyć i  dla wielu uczestników zajęć  było to nie lada wyzwanie. Jednak zobaczyliśmy ,że jest to do pokonania i to z ogromną przyjemnością. Czas upływał  nam bardzo szybko. Z pod naszych rąk  wytwarzały się  nałęczki,które wykorzystamy do spektaklu na lato o Barbarze Zdunk,serduszka walentynkowe,oraz poduszki. W tych zajęciach pomagały nam panie seniorki dzięki którym sprawniej szły wszelkie prace. Prowadzeniem zajęć zajął się  Pan Jacek Fąderski za co bardzo dziękujemy. Oczywiście uczestnicy warsztatów swoje produkcje  zabrali do domu.

Dziękujemy serdecznie   Pani Joannie Joanna Friedrichsen  za udostępnienie sali w Środowiskowym  Domu Samopomocy Helper  w Reszlu.

Panu Arturowi Galickiemu z Miejskiego Osrodka Kultury w Reszlu za możliwość korzystania z sali na warsztaty wokalne oraz zajęcia animacyjne.

Panu Robertowi Kudłak -Mebelplast S. A. Reszel i Panu Krzysztofowi Kościelniak  PRIMAVERA FURNITURE Spółka Z.O.O z Barczewskiego Dworu  za materiały na zajęcia.

Galeria foto:

 1,167 wszystkie odwiedziny,  1 dzisiejsi goście