Zapraszamy serdecznie do MOK Reszel na koncert Renaty Irsy z zespołem, 27 stycznia (piątek) o godzinie 17:00.

Koncertem Renaty Irsy Miejski Ośrodek Kultury w Reszlu rozpoczyna realizowany we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Barcja” projekt pn. „Promocja obszaru LGD Barcja poprzez prezentację twórców wywodzących się z jej obszaru”. W ramach tego przedsięwzięcia zaprezentujemy Państwu osoby pochodzące z Reszla i okolic, które zaprosiliśmy do podzielenia się z nami swoimi dokonaniami. Cykl koncertów, spotkań i warsztatów rozpoczynamy w piątek 27 stycznia o godz.17:00. Na początek koncert reszelanki. W MOK Reszel wystąpi Renata Irsa, wokalistka o rzadko spotykanej 3-oktawowej skali głosu, autorka tekstów i muzyki, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku. W swojej twórczości łączy gatunki muzyczne, najczęściej odnosząc się do jazzu. Artystka zjednuje sobie publiczność autentycznością, charyzmą i głosem. Kobiety się z nią utożsamiają, mężczyźni jej wierzą.

O pierwszej, autorskiej płycie Renaty Irsy Polskie Radio mówiło „doskonały debiut”. Nowy album („Czerwona spódnica”, Wydawnictwo Soliton 2021) to zbiór „świetnie skomponowanych piosenek i błyskotliwych, niezwykle inteligentnych, dowcipnych i humorystycznych, a przede wszystkim bardzo osobistych tekstów, jakich próżno szukać ostatnio na polskiej wokalnej scenie jazzowej.” (Adam Baruch, adambaruch.com/The Soundtrack of My Life).

Przy tworzeniu albumu z artystką współpracowało 14 muzyków. Słychać na nim znakomitą grę kanadyjskiego kompozytora i pianisty Johna Roney, pianisty i aranżera Artura Jurka, kwartetu smyczkowego Atom String Quartet, pianisty Nikoli Kołodziejczyka, trębacza Emila Miszka, gitarzysty Maćka Pysza, kontrabasisty Jarka Stokowskiego, saksofonisty Darka Herbasza, perkusisty Grzegorza Lewandowskiego, trębacza Piotra Szlempo, gitarzysty Krzysztofa Paula. Gościnnie, w utworze „Pan Mąż”, zaśpiewał z artystką aktor Mirosław Baka.

Na wszystkie działania realizowane w ramach projektu „Promocja obszaru LGD Barcja poprzez prezentację twórców wywodzących się z jej obszaru” wstęp jest wolny. Za pomoc i współpracę w przygotowaniu projektu, Miejski Ośrodek Kultury w Reszlu serdecznie dziękuje Paniom: Annie Jankiewicz i Monice Łomżyńskiej, całej ekipie LGD Barcja oraz Renacie Irsa, a także towarzyszącemu jej zespołowi, za możliwość realizacji koncertu w MOK Reszel.

 24 wszystkie odwiedziny,  1 dzisiejsi goście