Pierwsza edycja terenowej inwazji w Reszlu odbyła się w ubiegłym roku. Wtedy też zapowiadano, że zostanie ona na stałe wpisana w kalendarz imprez organizowanych w Reszlu i tak się stało. Miłośnicy ekstremalnego sportu po raz drugi zmierzyli się z trudnodostępnym terenem naszej gminy.

Na dwudniową(1-2 lipca) inwazję współorganizowaną przez Miejski Ośrodek Kultury w Reszlu przyjechali off-roudowcy z różnych zakątków Polski, w sumie wystartowało około 70 załóg. Ale zanim rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja na przeprawowych os-ach, w centrum miasta nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów, którego dokonał Burmistrz Reszla Marek Janiszewski oraz widowiskowy prolog na torze motocrossowym.
Tak przy reszelskim ratuszy, jak i na różnych odcinakch trasy rajdu zawodnikom towarzyszyli mieszkańcy i goszczący w Reszlu turyści. Publiczność dopingując zawodników z podziwem przyglądała się przeróżnym konstrukcjom startujących aut.
Zawody odbyły się w 5 klasach: EXTR MECHANIK, EXTR ELEKTRYK, WYCZYN, TURYSTYK, QUAD. Biegnącą przez bagna, torfy, żwirownię, czy ,,pływające łąki” trasę należało pokonać podczas dwóch etapów: ,,dzień” i ,,noc” w możliwie najkrótszym czasie, zdobywając jednocześnie jak największą ilość punktów.
Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas uroczystej gali w amfiteatrze. Po części oficjalnej zawodnicy i goście bawili się w rytm muzyki zespołu FOKUS. Wieczór zakończyła plenerowa dyskoteka.

 1,015 wszystkie odwiedziny,  1 dzisiejsi goście