Recital na DZIEŃ KOBIET, nie tylko dla Kobiet 🙂

Zapraszamy na wyjątkowy recital, który będzie poetyckim przewodnikiem po ZAKAMARKACH KOBIECEJ DUSZY, ukrytych często pod maskami codziennych obowiązków i licznych ról, które każda Kobieta zmuszona jest przybierać, a także opowieścią, która chciałaby być obiektywna, dlatego „pisana” jest zarówno z perspektywy kobiecej (m.in. A. Osiecka, A. Achmatowa, A. Kitschman), jak i męskiej (m.in. E. Stachura, W. Młynarski, B. Maj, J. Kaczmarski, ). Będzie to też MUZYCZNA PODRÓŻ PRZEZ 100-LECIE POLSKIEJ PIOSENKI, rozpoczęta w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Piosenki pokazują, jak zmieniał się sposób postrzegania Kobiet przez innych i przez nie same.

Wspomniane perspektywy łączy na scenie w swej filigranowej postaci Agata Grześkiewicz, która potrafi wydobyć z wykonywanych tekstów rozległy wachlarz emocji. A niemało ich, gdy śpiewa się o kobiecych snach i marzeniach, mężczyznach i miłościach… Jest też w tym recitalu coś osobistego — wszak artystka „sama sobie napisała tę rolę”.

Przy fortepianie: DAMIAN KRYŃSKI

WSTĘP WOLNY!

AGATA GRZEŚKIEWICZ
Urodziła się w Olsztynie, wychowała w Lidzbarku Welskim koło Działdowa, a obecnie mieszka w Warszawie, choć nie powiedziała jeszcze w tej kwestii ostatniego słowa. Absolwentka szkoły muzycznej I st. w Brodnicy, w klasie fortepianu. Wykształcona dietetyczka i prawnik kanonista – wszak dobrze mieć konkretny fach w ręku. Stale funkcjonuje na wysokich obrotach, nie zwalnia, mało śpi. „Baterie ładuje” na scenie i przy dobrej książce – a czyta zdecydowanie więcej niż statystyczny Polak.Wrażliwości, nie tylko tej muzycznej, nauczyli ją Mieszkańcy Stumilowego Lasu i Mały Książę.
Uczestniczka programów telewizyjnych „Szansa na sukces” (2010) oraz „Bitwa na głosy” (2012).
Laureatka wielu festiwali i przeglądów piosenki literackiej, m.in.:
– wyróżnienie w finale XV edycji Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”
w Warszawie,- II miejsce na 50. Studenckim Festiwalu Piosenki
w Krakowie, – I miejsce XVII Ogólnopolskiej Giełdy Piosenki Poetyckiej „Wieczorne Nastroje” w Kwidzynie, – I miejsce na XI Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu, – Nagroda Główna Prezydenta Miasta Torunia im. Krzysztofa Komedy- Trzcińskiego V Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, – GrandPrix XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” w Koszalinie.

Jako solistka ma na swoim koncie współpracę m.in. z
– Romanem Kołakowskim i Teatrem Piosenki — „Imiona Wolności” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości (Hala Stulecia we Wrocławiu – emisja telewizyjna), „Opera matematyczna” (Teatr Piosenki), „Na rogu świata i nieskończoności” (Teatr Piosenki – rola Hanki Ordonówny ), „Piosenki ze starej pasieki – Jan Krzysztof Kelus” (widowisko telewizyjne, Teatr Narodowy w Warszawie), „Fabula Rasa” (Teatr Baj Pomorski w Toruniu), „Stachura. Święte wędrowanie” (Teatr im. Wandy Siemiaszkowej w Rzeszowie);
– Michałem K. Zawadzkim – pianistą i kompozytorem (recitale piosenki literackiej: „Sama sobie napiszę te rolę”, „Na chwilę przed odlotem” oraz autorskie „Pejzaże moje”),
– Bogusławem Sobczukiem — „W czasie tej jednej piosenki…” (47. SFP , Scena im. Wyspiańskiego PWST w Krakowie), „Piosenka aktorska…I inne demony” — 35. PPA we Wrocławiu ),
oraz Tadeuszem Wicherkiem i Zamojską Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego, Jerzym Satanowskim, Janem Poprawą.

DAMIAN KRYŃSKI – pianista i aranżer.
Wychował się w Siedlcach, ale swoje obecne życie związał ze stolicą.
Absolwent szkoły muzycznej I i II st. w Siedlcach (w klasie fortepianu), którą ukończył z celującym wynikiem i kilkunastoma nagrodami na swoim koncie, m.in.:

– wyróżnienie w międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym „Chopin i kompozytorzy rosyjscy” – Siedlce, 26.10.2013 r.,
– laureat VII Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej – Mordy, 21.05.2014
– I miejsce oraz nagroda specjalna za akompaniament fortepianowy na VII Festiwal kolęd i pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”, 01.02.2015 r.,
– I miejsce w kategoriach: zespoły, soliści, na V Siedleckim Konkursie Piosenki Gospel „Gospeliada”, 18.03.2015 r.,
– II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Debiut” – Siedlce, 22.10.2015 r.

W latach 2013-2015 współpracował z siedleckim muzykiem Maciejem Turkowskim, w grupie piosenki poetyckiej „Dwa słowa”. Do 2017 prowadził scholę KSM (w 2014 r. nagrał wraz z zespołem płytę z pieśniami „Nie do słuchania. Do modlitwy”), z którą aktualnie współpracuje jako pianista.

Obecnie Damian studiuje Informatykę na wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i współpracuje jako pianista i wokalista z zespołem Na Nowo. Nie zarzucił zatem muzyki, co więcej w październiku 2018 r. zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu „Jesteśmy Wolni” w Siedlcach.

Od niedawna swoją wrażliwość muzyczną i odporność estradową „trenuje” w duecie pianistyczno-wokalnym z Agatą Grześkiewicz.

 894 wszystkie odwiedziny,  1 dzisiejsi goście