Szanowni Państwo,

w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym PORTRET 2020 zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Reszlu, wzięło udział 20 autorów w wieku 7-14 lat.

Dominowały prace rysunkowe wykonane kredkami i ołówkiem.  Pojawiło się też kilka realizacji malarskich i jedna wypalana na desce.

W prezentowanych pracach uderza nastrój powagi płynący z przedstawianych portretów, dlatego, na tym tle szczególnie wyróżniają się obrazy radosne, opatrzone szczerym uśmiechem. To przede wszystkim wspaniały rysunek Alicji Hyjek, świetnie przedstawiona postać autorstwa Aleksandra Ćwika, uśmiechnięty łagodnie portret autorki Agaty Śniechowskiej, czy utrzymany w wakacyjnym nastroju rysunek Antoniny Kaczorowskiej.

Wyjątkową siłą wyrazu, choć w zupełnie innej atmosferze odznaczają się prace Joanny Mazuruk i Wojciecha Jeziorka. Bardzo dobrze zakomponowane na płaszczyźnie są prace Mai Skierkowskiej, czy wspomnianej już wcześniej Antoniny Kaczorowskiej, Damiana Solarka, Dominika Burko, Zuzanny Wojtas.

Należy też podkreślić, że wypełnienie w całości płaszczyzny podobrazia wartościami plastycznymi, sprawia często wrażenie konsekwencji w realizacji dojrzałego zamysłu artystycznego. Ten rodzaj organizacji obrazu dotyczy prac: Damiana Solarka, Jana Machnio, Oliwiera Policha, Piotra Chorążewicza, Antoniny Kaczorowskiej, Mai Skierkowskiej, Wojciecha Jeziorka, Zuzanny Wojtas i Nataszy Maruszewskiej, której rysunek przedstawiający portret konia, zasługuje na wyróżnienie także ze względu na oryginalne ujęcie tematu.

Jury w składzie: Jola Rejs, Ita Haręza, Maciej Marschall, Artur Galicki po zapoznaniu się z 20 pracami zgłoszonymi do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym PORTRET 2020 postanowiło dokonać następującej oceny:

I miejsce – Zuzanna Wojtas

II miejsce – Dominik Burko

III miejsce – Wojciech Jeziorek

wyróżnienia:

Oliwier Policha

Antonina Kaczorowska

Maja Skierkowska

Agata Śniechowska

Aleksander Ćwik

Agata Kowalczyk

Jan Machnio

Oliwia Grad

Natalia Maruszewska

dyplom za udział w konkursie:

Aleksander Warmiak

Alicja Hyjek

Damian Solarek

Joanna Mazuruk

Lena Wiśniewska

Mateusz Greń

Piotr Chorążewicz

Wiktor Kozdroń

Autorzy prac, którym przyznano: I,II,III miejsce oraz wyróżnienia otrzymają: dyplom i nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy konkursu otrzymają dyplom za udział w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym PORTRET 2020.

Organizatorzy skontaktują się z uczestnikami konkursu celem omówienia bezpiecznego sposobu przekazania nagród i dyplomów.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Wirtualna galeria prac konkursowych można znaleźć pod adresem: https://drive.google.com/drive/folders/1gRwsaTA40HSv341hPlIv9-23lcUmoswP

Galeria prac:

 

 1,259 wszystkie odwiedziny,  1 dzisiejsi goście